Zespół

Nasz zespół to grupa pełnych pasji kobiet. Różni nas wiek, wygląd, zawód, podejście do problemów. Łączy pasja bycia mamą i nie tylko. Każda z nas chce dać z siebie jak najwięcej. Czasu, doświadczenia, wiedzy, pasji, radości, empatii, bliskości, obecności, zachwytu…

Dorota Błaszczak - prywatnie: żona Tomka, mama Kamila, Wioletty, Karola, Wojciecha, Dawida, Małgosi i Helenki. Prowadzi Multiagencję Ubezpieczeniową, w której odpowiada za całokształt pracy zespołu, ciągłe doskonalenie kadry, marketing i reklamę. Uwielbia wyjazdy rodzinne, czas spędzany z mężem i dziećmi, a także...ekonomię, psychologię, malarstwo, rysunek, pływanie i inne sportowe dyscypliny. W Fundacji FORT propaguje nowoczesne gry planszowe i karciane, które świetnie integrują międzypokoleniowo, międzykulturowo i międzywyznaniowo. Planuje też pozyskiwanie środków umożliwiających organizację szkoleń biznesowych “z najwyższej półki”, głównie dla kobiet wracających do aktywności zawodowej.

Joanna Croisier - żona Juliena, mama Olgi, Ali i Wiktora. Prywatnie i zawodowo z pasją do ludzi, edukacji i współpracy międzynarodowej. Wierzy w dialog, pracę zespołową i znajdowanie płaszczyzn porozumienia między skrajnie różnymi postawami. Jako lektor języka angielskiego przez 15 lat uczyła biznesmanów, urzędników, bezrobotnych, nastolatków i dzieci w Polsce i w Belgii. Zajmowała się również edukacyjnymi projektami unijnymi od strony administracji i od strony beneficjenta. Razem z mężem prowadzi firmę produkującą konstrukcje drewniane. W jeziorze czuje się jak ryba, bez książek nie umie żyć, a frankofońskim zwyczajem uwielbia biesiadować z przyjaciółmi i nie tylko. Wraz z całym zespołem realizuje cele Fundacji, a w szczególności zajmuje się edukacją oraz pozyskiwaniem środków na działalność statutową.

Anna Gralewicz - żona Karola, mama Józefa (6 lat), Marii (5 lat) i Heleny (3 lata). Patrząca w przyszłość z optymizmem, dążąca do celu, nigdy nie poddająca się kobieta. Edukuje dzieci w domu, bo po prostu lubi z nimi być. Uwielbia przyrodę, zdrowe jedzenie, dobrą książkę i aromatyczną herbatę. Lubi pracować z ludźmi, rozwijać siebie i pomagać innym. Żyje zgodnie ze swoimi wartościami.
Marysia Kaczorowska - szczęśliwa żona Radka i mama kochanej Tosi. Z wykształcenia fizjoterapeuta, pedagog i terapeuta integracji sensorycznej. Jej pasją jest ruch, dlatego zawodowo zajmuje się usprawnianiem ruchowym dzieci i młodzieży, a prywatnie swojej rodziny poprzez liczne wypady w góry, długie spacery, pływanie i narciarstwo. Uwielbia podróżować, ale najlepiej czuje się w domu z rodziną, gdzie próbuje gotować według kuchni mniszki św. Hildegardy z Bingen. Jeśli znajdzie chwilę wolnego czasu to gra na gitarze, FORTepianie:) i śpiewa. W fundacji będzie zajmować się fizjoterapią mam i dzieci w NaturaNaRodzin.
Safona Kozielec - żona Przemka, mama Zuzi, Kajtka, Tosi i Misi. Z wykształcenia socjolog, z pasji dziennikarka radiowa, mama, doula, edukatorka Pozytywnej Dyscypliny. Uwielbia piec chleb i gotować na piecu, szczególnie zupy. Lubi tworzyć i stale poznaje coś nowego. Wyzwania małe i duże pobudzają ją do działania. Współtwórczyni FORTu. Tutaj wspiera rodziny w budowaniu trwałych, mocnych więzi od początku, czyli od przygotowania na narodziny dziecka, przez towarzyszenie w pierwszych miesiącach i latach wychowywania dzieci.
Paulina Milonas - żona Szymona, mama Jonasza i Toli. Studiowała zarządzanie w Szwecji, Belgii i Włoszech, a także w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Od 10 lat związana ze światem korporacji w obszarach takich jak sprzedaż, marketing, operacje, strategie cenowe; pracowała w Holandii i Stanach Zjednoczonych. Zawsze ciekawa świata i nowych wyzwań, uwielbia międzynarodowe klimaty i fascynuje ją ludzka różnorodność pod każdym względem. W Fundacji FORT będzie zaangażowana w tworzenie grupy wsparcia dla mam (szczególnie w zakresie aktywizacji zawodowej mam oraz łączenia rozwoju zawodowego z potrzebami rodziny), organizowanie spotkań tematycznych oraz w działania tworzące lokalną przestrzeń informacyjną dla rodzin, mam, kobiet i dzieci – mamInfo.
Olga Sawicka-Ripper - mama Antka, Józka i Marianki, żona Andrzeja. Łączy bycie mamą z nauczaniem angielskiego i koordynowaniem projektów w firmie męża. Przez kilka lat prowadziła warsztaty twórcze i leśnego rzemiosła. Uwielbia przyrodę, ciszę, spokój oraz wesołe spotkania z przyjaciółmi. W wolnych chwilach śpiewa, gra, i ćwiczy fitness. Uwielbia też gotować i jeść, grać w gry planszowe oraz projektować przestrzenie. Jest autorką projektów graficznych FORTu.
Zofia Słodkowska - położna, certyfikowana doradczyni laktacyjna, szczęśliwa żona, mama dwóch dziewczynek. Entuzjastka naturalnego podejścia do kwestii okołoporodowych, dla której dom jest najlepszym miejscem do narodzin dziecka. W FORTcie można ją spotkać podczas zajęć NaturaNaRodzin, gdzie będzie pomagała parom oczekującym dziecka przygotować się na tę wielką zmianę w życiu rodziny oraz podczas indywidualnych konsultacji laktacyjnych, w czasie których wskaże drogę do efektywnego i radosnego karmienia piersią.
Jola Wierzbicka - żona Bogusława, Mama Hani (6), Antosia (3,5), Stefana ( w niebie) i Maleństwa pod sercem. Ma siostrę i trzech braci, ceni sobie więzi i trwałe przyjaźnie między rodzeństwem. Z wykształcenia teolog i kulturoznawca. Z pasji fotograf. Z wyboru pełnoetatowa Mama. Edukuje dzieci w domu. W FORTcie zajmie się między innymi fotografią (rodzinną, ciążową, dziecięcą...), integracją środowiska rodzin z dziećmi w edukacji domowej oraz 0rganizacją zajęć edukacyjnych, rozwojowych, kulturalnych, twórczych, artystycznych, hobbistycznych, sportowych dla dzieci uczących się poza szkołą.
Marta Bułat - żona Józka, mama Toli, Niny i Felka. Człowiek orkiestra. Z wykształcenia archeolog, pracowała między innymi w księgarni, restauracji, szkole - wszędzie tam gdzie są ludzie, gdzie można rozmawiać, pomagać, doradzać, wspierać i być wśród ludzi. W fundacji zrzesza mamy maluczkich prowadząc klub MaTaTula oraz doradza przyszłym rodzicom jak od strony praktycznej odnaleźć się w nowej roli. Nieustannie szkoli się w technikach bycia szczęśliwszym człowiekiem 🙂
Martyna Szulc - nie-żona Tomka, mama Basi, Dorotki i Eli. Od 2018 roku doradczyni noszenia dzieci po Akademii Noszenia Dzieci, instruktorka masażu Shantala po kursie Dotyk i Więź, dzięki szkoleniom z pielęgnacji neurorozwojowej niemowląt u fizjoterapeutki Agnieszki Słoniowskiej wspiera rodziców w prawidłowej opiece nad maluszkami. W FORTcie obecna w szkole rodzenia NaturaNaRodzin oraz klubie MaTaTuli.