Galeria

Wystawa „Codzienność macierzyństwa” w fotografii

23 czerwca 2021, dokładnie w Dzień Ojca, odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Codzienność macierzyństwa”. Głównym organizatorem i pomysłodawcą wystawy jest Fundacja Ogarniająca Rodzinne Tematy FORT, której misją jest towarzyszenie rodzinie na wszystkich etapach życia. Działania FORTu są współfinansowane przez Burmistrza Miasta Grodzisk Mazowiecki. W tym, i nie tylko tym, przedsięwzięciu mamy przyjemność ścisłej współpracy z Dworkiem Adama Chełmońskiego – filią Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim.

Autorką zdjęć jest Agnieszka Majewska, Grodziszczanka, która swoją przygodę z fotografią zaczęła ponad 20 lat temu na zajęciach fotograficznych w grodziskim Centrum Kultury. Szczególnie bliski jest jej reportaż, w tym rodzinna fotografia dokumentalna oraz portretowanie kobiet.

Od autorki:
Wszystkie fotografie zostały wykonane w maju 2021 roku podczas  wielogodzinnych spotkań z mamami związanymi z Fundacją. Zebrany w sposób reporterski materiał pokazuje fragmenty światów kilku rodzin – codzienne zwykłe sytuacje, które znają chyba wszystkie mamy. Jest w nich dużo zabawy – kąpiel w wannie, jazda na rowerze czy bieganie po ogrodzie, a także rutyna jak czesanie, karmienie, wieszanie prania.
Obserwując to jednak mam wrażenie, że wszystko jest przygodą, wszystko jest niezwykłe, wszystko warte uwagi i sfotografowania. Są kolory, są kontrasty, jest życie i naturalność.  Jestem wdzięczna wszystkim mamom i tatom za ciepłe przyjęcie, i pyszne posiłki, które mogłam spożyć razem z nimi. Dzieciom za pokazanie mi swoich skarbów i ulubionych zakamarków. Zwierzętom za to, że są, a na koniec sobie oraz Fundacji za odrobinę odwagi i fantazji.