MaTaTula – klub dla rodzin

MaTaTula to miejsce spotkań rodziców i dzieci. Jego głównym celem jest wspieranie i integrowanie rodzin zamieszkałych w gminie Grodzisk Mazowiecki. Pomagamy sobie wzajemnie w oswajaniu rodzicielskiej rzeczywistości.

Chcemy stworzyć miejsce: w którym kobiety będą mogły swobodnie porozmawiać z innymi mamami, gdzie będą mogły działać, tworzyć i rozwijać swoje pasje, dzielić się swoim doświadczeniem, umiejętnościami, pomysłami i radami dotyczącymi sytuacji związanych nie tylko z wychowywaniem dzieci, ale również z życiem zawodowym, prywatnym lub społecznym.

To przestrzeń spotkań rodziców z dziećmi, z innymi i ze sobą samym.

Co planujemy?
– spotkania dla mam/ ojców z dziećmi do 4 roku życia organizowane w godzinach przedpołudniowych. Zależy nam, żeby był to czas swobodnej zabawy dla dzieci, podczas którego nasze pociechy będą mogły budować często pierwsze relacje z innymi dziećmi. Rodzice w tym czasie będą mogli nawiązać nowe znajomości przy luźnej rozmowie, jedząc ciacho i popijając je dobrą kawą lub herbatą,
– spotkania z osobami, które podzielą się z nami swoją wiedzą, doświadczeniem, pasjami, umiejętnościami.
– warsztaty dla dzieci i rodziców,
– grupa wsparcia i rozwoju dla mam z niemowlakami  (planujemy cykl  6 spotkań po 2h). Zapraszamy razem z dziećmi:) Podczas spotkań będziemy rozmawiać, słuchać, przyglądać się sobie w tym wyjątkowym, ale i trudnym czasie, jakim jest pojawienie się dziecka w rodzinie.

Spotkania w ramach MaTaTuli odbywają się tam, gdzie dzieci lubią najbardziej – na placach zabaw, w parkach, świetlicach miejskich. Jeśli masz pytania czy sugestie, skontaktuj się z nami marta@fortgrodzisk.pl